Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bona,Bessi,Edži,Rommi

13. 10. 2009

německý ovčák bez PP
narozena: 18.10.1996
opustila nás: 28.11.2007

Bona byla vůbec prvním psem, který začal běhat v Žamberku agility.
K nám se dostala klikatou cestou ve dvou letech, kdy ji chtěl nechat její původní majitel utratit. Původně se měla stát hlídačkou rodinné firmy, ale Boninka byla jiného názoru a tak se ocitla na zahradě rodinného domku.
Tehdy 11-ti letý syn Ondra si Bonu vyprosil od  a začal s ní cvičit agility nejprve v Agility kroužku při DDM a po jeho zrušení v ZKO Žamberk. Začátky nebyly lehké, agility se v republice teprve rozbíhalo a tak nebylo mnoho možností, kde načerpat informace o výcviku.  Začali jsme s Ondrou a Bonou objíždět závody, tréninky a tábory, kde získali spoustu ochotných přátel, kteří nám v počátcích pomohli. Bona se bohatě odvděčila. Ondru i agility si opravdově zamilovala a na startu i v tréninku nebyla k udržení.
První oficiální závod nastoupili 29.4.2000 a do toho posledního, který si zaběhli 29.5.2005, jich absolovovali více než sto.
Nejvýznamnější byl jistě start na Juniorském šampionátu v maďarské Gyule 12.-13.7.2003. Ondra s Bonou se po úspěšném absolovování kvalifikačních závodů stali juniorskými reprezentatnty ČR a v tomto prestižním závodě obsadili v závodě agility jednotlivců nádherné 5. místo a v kategorii družstev si přivezli pohár za výborné 3. místo!
Dále se zúčastnili čtyřikrát Mistrovství republiky mládeže, kde získali 1. místo ve družstvech v roce 2003 a v roce 2004 další medailové místo, tentokrát druhé, také v kategorii družstev.
ObrazekOndra má ve svém pokoji záplavu pohárů a medailí, které svědčí o tom, jak byl tento tým na agility parkurech úspěšný. Splnili také podmínky pro přestup z kategorie LA2 do LA3 a i v této kategorii často stanuli na stupních vítězů.Obrazek
Bona byla vyjímečným psem, bezmezně milujícím svého pána a celou rodinu, snad tušila, jakému osudu unikla. doufám,že s námi prožila šťastný, pestrý život, který

nečekaně ukončila smrt.

Drahá Boninko, Tvůj náhlý odchod nás všechny zaskočil a zarmoutil, ještě jsi tu s námi mohla nějaký čas zůstat, ale na smrt není nikdo nikdy připraven.
Nikdy na Tebe nezapomenem.

 

 

 

 

BESSI dobrman

Tak jako Bona tak i Bessinka je jeden ze psů kterého nikdo nechtěl bylo ji pět měsíců, když jsme se na ni jeli podívat. Také ji chtěli utratit no a tak to dopadlo jako pokaždé, když se jedeme jenom podívat skončila u nás.(Krátce před tím jsme věkěm přišli o starou dobrmanku) a tak se počet zase vyrovnal. I Besinka běhalas Ondrou agilityi ona splnila přestup do A3 kategorie a Obrazeknasbírala dost pohárů, ale je kupírovaná a tak musela skončit.Ale na tréniku si ráda ještě zaběhá. Dnes už ji je devět a tak si užívá zaslouženého důchodu a poflakuje se pozahradě a je spokojená.Obrazek

 

 

 

 

 

 Bohužel, ale je to tak ani Bessinka již není s námi. Besince bylo dvanác let,  když jsme se s ní museli rozloučit. Opustila nás 8.12.2011

        I na tebe Bessinko,                                   budeme vzpomínat !

 

 

 

 

 

DALŠÍ Ondrův pes je EDŽI správným jménem AGILITY ČERNÁ IRUPE.

EDŽI jako obě předešlé feny také běhá agility  a dnes už je A3 šampion i ona má záplavu pohárů z různých soutěží vypisovat to opravdu není možnéObrazek.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Jako další přišla Rommi Niox  je našeho nejdúležitějšího člena rodiny(on si to myslí a my ho při tom necháváme) ta se ovšem vymiká a dělá se svým páníčkem služební výcvik.

A protože jich máme opravdu málo tak si náš pan šéf nechal po Rommince štěně Belindu Orlický poklad.

 

     http://romminiox.webnode.cz/

 

Náhledy fotografií ze složky BONA, BESSI, EDŽI, ROMMI