Jdi na obsah Jdi na menu

Helenka

28. 1. 2015

HELENKA ZÁMEK

Obrazek

 

 

 

Helenka se narodila 8.3.2001  v Hostinném

otec: Usambar Black Narcis

matka: Collette Zámek

Helenku  jsme si přivezli jako tři a půl měsíční štěňátko.

Původně jsme se jeli podívat, ale když jsme viděli její temperament, tak nás tak učarovala, že jsme si ji hned odvezli domů.Temperament měla opravdu nezkrotný, každý den nám připravila nějaké to překvapení. Jako třeba přesazování květin, to byla její velká zábava. Jeden z mnoha nejlepších kousků bylo nošení mouky po obyváku, to opravdu nemělo chybu, a další a další. Proto jsem se snažila ji denně unavit, ale většinou to bylo naopak, a tak ji moje sousedka začala přezdívat Malá črodějnice. Všechny svoje kousky odčinila  šikovností a chutí pracovat, začaly jsme spolu trénovat agility.

V dubnu 2003 jsme začaly běhat agility a v roce 2004 jsme splnily přestup do SA2. Po dalším roce nás čekal přestup do SA3, tam se nám však mnoho nedařilo. Proto mě potěšil návrat  do dvojek. Jaké bylo moje rozčarování, když se změnila  pravidla a my musíme zpět mezi trojkaře. Tak se letos necháme překvapit, zatím nic moc.

Také máme úspěšně složenou zkoušku ZZO, kterou jsme složily 8. 11. 2003.

15.3.2003 složila v Praze zkoušku canisterapie v centru výcviku psů Helppes. A od té doby navštěvujeme speciální školu v Žamberku, kde se nám daří odbourávat strach ze živého zvířete u postižených dětí (Downův syndrom, mentální retardace, tělesně, zrakově i sluchově postižení). Helenka i děti se na sebe velice těší.

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Helik